HC2-4R7TR-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
HC2-4R7TR-R
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 17A 4.6 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 21.25A
Inductance Frequency - Test 300 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.756" L x 0.748" W (19.20mm x 19.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.6mOhm Max
Inductance 4.7 µH