HC2-HP-AC48V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC2-HP-AC48V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 25 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 14.4 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VAC
Must Operate Voltage 38.4 VAC