HC2-HP-DC24V-VDE
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC2-HP-DC24V-VDE
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC