HC2E-HP-AC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC2E-HP-AC12V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 100 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC