HC3-HP-DC110V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC3-HP-DC110V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC