HC3-HP-DC48V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC3-HP-DC48V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC