HC4-L-DC48V-D
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC4-L-DC48V-D
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, 14 Pin
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC