HC4D-HP-DC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC4D-HP-DC12V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC