HC4E-L-AC115V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC4E-L-AC115V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115VAC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10.4 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 115VAC
Must Operate Voltage 92 VAC