HC4ED-PL-AC24V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC4ED-PL-AC24V
Descrizione:
RELAY GEN PURP 4PDT 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 7.2 VAC
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC