HDM14JT7R50
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
HDM14JT7R50
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 7.5 OHM 5% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 Ohms
Series HDM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W