HE722A1240
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
HE722A1240
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
RELAY REED DPST 500MA 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Series HE700
Operate Time 1 ms
Contact Material -
Mfr Littelfuse Inc.
Coil Voltage 12VDC
Release Time 1 ms
Must Operate Voltage 8 VDC