HEP-150-12A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HEP-150-12A
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
In magazzino : 157
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series HEP-150 (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 91.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, IP65, PFC
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC