HEP-185-15A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HEP-185-15A
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 173W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.98" L x 2.68" W x 1.53" H (228.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 11.5 A
Series HEP-185 (185W)
Power (Watts) 173W
Type Enclosed
Efficiency 92%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, IP65, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC