HEP-240-15A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HEP-240-15A
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 225W
In magazzino : 112
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.61" L x 2.68" W x 1.53" H (244.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series HEP-240 (240W)
Power (Watts) 225W
Type Enclosed
Efficiency 90%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC