HEP-320-36A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HEP-320-36A
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 320W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.92" L x 3.54" W x 1.72" H (252.0mm x 90.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.9 A
Series HEP-320 (320W)
Power (Watts) 320W
Type Enclosed
Efficiency 94%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC