HEP-480-54A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HEP-480-54A
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 54V 481W
In magazzino : 132
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -55°C ~ 65°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.75 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.31" L x 4.92" W x 1.72" H (262.0mm x 125.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.9 A
Series HEP-480 (480W)
Power (Watts) 481W
Type Enclosed
Efficiency 95%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 431 VDC