HP3-AC24V-VDE
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HP3-AC24V-VDE
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC - Nom
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 130 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HP
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC