HPC5C101K
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
HPC5C101K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Temperature Coefficient -700/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series HPC
Power (Watts) 5W