HR01400J
KYOCERA AVX
Prodotto No:
HR01400J
Descrizione:
RES 40 OHM 5% 1/16W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 40 Ohms
Series HR, Kyocera
Power (Watts) 0.063W, 1/16W