HR723-2C-24VDC
Kacon
Prodotto No:
HR723-2C-24VDC
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V
In magazzino : 21
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 80°C
Switching Voltage 250VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 117 mA
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Insulation -
Series HR723
Operate Time 30 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC