HRP-100-15
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HRP-100-15
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 105W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7 A
Series HRP-100 (100W)
Power (Watts) 105W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC