HRP-100-24
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HRP-100-24
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 108W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.5 A
Series HRP-100 (100W)
Power (Watts) 108W
Type Enclosed
Efficiency 88.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC