HRP-450-3.3
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HRP-450-3.3
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 3.3V 297W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 1.61" H (218.0mm x 105.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 90 A
Series HRP-450 (450W)
Power (Watts) 297W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC