HSN-300-4.2A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HSN-300-4.2A
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 4.2V 210W
In magazzino : 84
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 4.2V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.27" L x 3.19" W x 1.22" H (210.0mm x 81.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 A
Series HSN-300 (300W)
Power (Watts) 210W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 85%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 254 ~ 373 VDC