HSN250F10R
Ohmite
Prodotto No:
HSN250F10R
Produttore:
Ohmite
Descrizione:
250W 10 OHMS METAL-MITE 1%
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 2.219" (56.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Series HSN
Power (Watts) 250W