HST0.8-12-5
Panduit Corp
Prodotto No:
HST0.8-12-5
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
HEATSHRINK 3/4" X 1' BLACK
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.220" (5.59mm)
Shrink Temperature 120°C
Operating Temperature -65°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.090" (2.29mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Obsolete
Series HST
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Semi Rigid
Length 1.00' (304.80mm, 12.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.750" (19.05mm)