HSTTA25-Y
Panduit Corp
Prodotto No:
HSTTA25-Y
Descrizione:
HEATSHRINK 1/4" X 0.5' BLACK
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.080" (2.03mm)
Shrink Temperature 120°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.040" (1.02mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Active
Series HSTTA
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.250" (6.35mm)