HT06DW124KN
KEMET
Prodotto No:
HT06DW124KN
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.12UF 200V X7R RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust X7R HT200C
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.12 µF