HT13BN102KN
KEMET
Prodotto No:
HT13BN102KN
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.260" L (3.43mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 1000 pF