HT63V152M18X36
Meritek
Prodotto No:
HT63V152M18X36
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RAD TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series HT
Package / Case Radial, Can
Mfr Meritek
Capacitance 1500 µF