HVCB0603FTL20M0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
HVCB0603FTL20M0
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 20M OHM 1% 0.06W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 20 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.06W