HVCB0805FKD270K
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
HVCB0805FKD270K
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 270K OHM 1% 1/5W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 270 kOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W