HVCB1206DKC100M
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
HVCB1206DKC100M
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 100M OHM 0.5% 1/3W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 100 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W