HVCB2512FKL5M90
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
HVCB2512FKL5M90
Pacchetto:
2512
Descrizione:
RES 5.9M OHM 1% 2W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 5.9 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 2W