HVG-100-30A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HVG-100-30A
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRVR CC/CV AC/DC 27-33V 3.2A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.35" L x 2.68" W x 1.52" H (212.0mm x 68.0mm x 38.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.2A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-100 (100W)
Power (Watts) 96 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 91%
Voltage - Output 27 ~ 33V