Casa / LED Drivers / HVG-320-36AB
minImg
HVG-320-36AB
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HVG-320-36AB
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
I/P 180~528VAC O/P +36V8.9A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus, EAC, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.26" L x 3.54" W x 1.72" H (235.2mm x 90.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 8.9A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-320 (320W)
Power (Watts) 320 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 93.5%
Voltage - Output 36V