HVG-480-36A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
HVG-480-36A
Descrizione:
LED DRVR CC/CV AC/DC 30.6-37.8V
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 528VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 13.3A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-480 (480W)
Power (Watts) 479 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 94.5%
Voltage - Output 30.6 ~ 37.8V