HVS1206-15MJ8
Riedon
Prodotto No:
HVS1206-15MJ8
Produttore:
Riedon
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES SMD 15M OHM 5% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 15 MOhms
Series HVS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W