Casa / Memory / IDT71016S20PH
minImg
IDT71016S20PH
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
IDT71016S20PH
Pacchetto:
44-TSOP II
Descrizione:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 44TSOP II
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 44-TSOP II
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 20ns
Access Time 20 ns
Memory Size 1Mbit
Package / Case 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V