Casa / Memory / IDT71V3556S100BGI8
minImg
IDT71V3556S100BGI8
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
IDT71V3556S100BGI8
Pacchetto:
119-PBGA (14x22)
Descrizione:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 119-PBGA (14x22)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 119-BGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V