ISL80101IR25Z-TK
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
ISL80101IR25Z-TK
Pacchetto:
10-DFN (3x3)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 1A 10DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Voltage - Input (Max) 6V
PSRR 65dB ~ 58dB (120Hz ~ 1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 7 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Series -
Package / Case 10-VFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Renesas Electronics America Inc
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.212V @ 1A