J115F11A12VDCSH.6
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J115F11A12VDCSH.6
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
In magazzino : 2088
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 240 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC