J123F1A24VDC.36
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J123F1A24VDC.36
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
In magazzino : 31038
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 380VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J123F
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC