J1511CF12VAC1.2
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1511CF12VAC1.2
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 260.9 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 46 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC