J1511CF240VAC1.2D
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1511CF240VAC1.2D
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 240V
In magazzino : 200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 12.6 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 19 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC