J1511CF36VAC1.2
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1511CF36VAC1.2
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 36V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 97.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 370 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 10.8 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 36VAC
Must Operate Voltage 28.8 VAC