J1511CT110VDC.9D
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1511CT110VDC.9D
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 11 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series J151
Operate Time 25 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC