J1512CP36VDC.9
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1512CP36VDC.9
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 36V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VDC
Coil Voltage 36VDC
Must Operate Voltage 27 VDC