J1512CT36VAC1.2D
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
J1512CT36VAC1.2D
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 36V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Plug In
Coil Current 97.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 370 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 10.8 VAC
Coil Voltage 36VAC
Must Operate Voltage 28.8 VAC